Спадщина
Оформлення документів
Офіційне засвідчення
Видача свідоцтв
Генеральна довіреність
Велика кількість громадян звертається до нотаріуса з проханням зробити саме генеральну довіреність, так би мовити, «довіреність на все». Давайте розберемося, яка саме довіреність є генеральною? Спершу слід зауважити, що законодавцем не визначено саме поняття генеральної довіреності. Переважно, генеральною довіреністю називають довіреність, яка має широке коло повноважень повіреної особи.
Наприклад, генеральну довіреність можна видати на наступні дії:
- Розпорядження, володіння нерухомістю (квартирою, земельною ділянкою, будь-яким житловим (нежитловим) приміщенням). За такою довіреністю особа має право продати, подарувати, обміняти, здати в оренду будь-яке нерухоме майно або просто надати право його використання в межах чітко позначеного переліку повноважень.
- Розпорядження, володіння автомобілем. На підставі цієї довіреності можна керувати та розпоряджатися автомобілем.
- Управління юридичною особою. Така довіреність надає особі право підпису документів, договорів, представлення інтересів компанії в різних організаціях, установах, перед третіми особами, відкриття та подальшого розпорядження банківськими рахунками, розпорядження майном компанії.
- Представництво інтересів перед будь-якими організаціями, установами, підприємствами, третіми особами з різних питань.
Документи, необхідні для нотаріального оформлення такої генеральної довіреності, якщо ви є фізичною особою:
- ваш паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше іменований ІПН), для неповнолітнього – свідоцтво про народження;
- дозвіл опікунського органу або згода батьків на підписання довіреності, якщо вона видається від імені неповнолітнього та у відношенні до нерухомого майна або автомобіля.
Документи, необхідні для складання генеральної довіреності, що видається від імені юридичної особи:
- статутні (засновницькі) документи юридичної особи (статут, положення, засновницький договір), свідоцтво про держреєстрацію або виписка (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідка встановленого зразка про надання ідентифікаційного коду юридичній особі (ЄДРПОУ);
- паспорт керівника або представника компанії та документи, які підтверджують його повноваження (довіреність, наказ про призначення, протокол загальних зборів про обрання його на посаду).
При оформленні довіреності на машину необхідно надати свідоцтво про реєстрацію автотранспортного засобу (технічний паспорт), якщо автомобіль знаходиться в кредиті, то обов’язково знадобиться ще й довідка про згоду банку на оформлення довіреності.
Перш ніж складати довіреність, необхідно чітко визначиться з колом повноважень, якими ви наділятимете довірену особу.